10
ژانویه

برگزاری صد و نود و چهارمین جلسه شورای المصطفی در مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی

صد و نود و چهارمین جلسه شورای المصطفی با موضوع فعالیت‌ها، برنامه ها و اقدامات مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی در روز چهارشنبه ۲۰ دی‌ماه ۱۳۹۶ در مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه پس از تلاوت قرآن کریم، مراسم رونمایی از محصولات جدید مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی توسط آیت الله اعرافی، ریاست محترم المصطفی(ص) انجام شد.

ایشان در بیانات خود در جمع خبرنگاران اعلام کردند: «مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی از پیشگامان عرصه آموزش زبان فارسی بوده است که ده‌ها هزار نفر در این مجموعه آموزش دیده‌اند و شاید هیچ جایی در کشور وجود نداشته باشد که چنین خدمتی را به عرصه زبان و ادب فارسی ارائه کرده باشد و از ربع قرن قبل، حرکت زبان و ادب فارسی آغاز شده و سال به سال این تجربه انتقال و تعالی پیدا کرده است و امروز، به لحاظ کمیّت، ده‌ها هزار نفر از کشورهای دنیا با زبان و ادب فارسی آشنا شدند، و به لحاظ کیفیت، سیستم آموزشی اینجا از آخرین فن‌آوری‌های دنیا بهره‌مند است و علاوه بر این، آموزش زبان با معارف اسلامی و سنت‌های اسلامی درآمیخته شده است که این کار منحصر به فردی است.

همچنین ارتباطی که با دانشگاه‌ها و مراکز علمی دیگر در داخل و خارج کشور وجود دارد از امتیازات اینجا به شمار می‌آید. ضمناً این مرکز، یک نقش محوری برای بیش از ۱۰ مرکز آموزش زبان فارسی دیگری که در المصطفی روئیده است، دارد که اینها برخی از امتیازات مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی محسوب می شود».

ایشان در ادامه صحبت‌های خود فرمودند: «بر اساس تأکید مقام معظم رهبری، زبان و ادب فارسی حامل فرهنگ ایران، اسلام، تشیع و فرهنگ انقلاب است که برخی از محصولات رونمایی شده گویای این قضیه است».

جلسه شورای المصطفی با گزارش اقدامات صورت گرفته در مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی، توسط حجت الاسلام و المسلمین کارگر، رئیس مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی، آغاز شد و در ادامه اعضای شورا نظرات خود را بیان کردند. در این جلسه مصوبات ارزشمندی به تصویب رسید.

بیانات آیت الله اعرافی، پایان‌بخش این جلسه بود. ایشان در بخشی از بیانات خود از کلیه کسانی که در این مجموعه در طول این سال‌ها زحمت کشیدند تقدیر و تشکر کردند.