12
ژوئن

تودیع و معارفه رئیس مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی

مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی روز چهارشنبه مورخ ۹۸/۳/۲۲ به ریاست جانشین محترم المصطفی جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای خالق پور در سالن جلسات مجموعه برگزار گردید.
جانشین محترم ریاست در ابتدای جلسه ضمن تکریم، سپاس و تشکر از زحمات جناب حاج آقای کارگر و خوش آمدگویی به جناب حاج آقای محسنی فرمودند الحمدلله کسانی که عهده دار مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی از ابتدا تاکنون بوده اند الحمدلله برگ زرین و درخشانی از عملکرد خودشان به یادگار گذاشته اند و مایه ی اثرات فراوانی بوده اند.
حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای کارگر نیز با درایت مدیریتی خودشان هم در خارج از کشور ارزشمند درخشیدند و هم در عرصه داخل در حوزه زبان فارسی عملکرد قابل قبولی از خود بر جای گذاشتند.
ایشان فرمودند ما در عرصه ی بین الملل با توجه به تنگناهای ایجاد شده از طرف دشمن هم باید به شدت کار کنیم و هم دامنه ی حضورمان را گسترده تر نمائیم که بحمدالله این اتفاق با تغییر سبک کاری و با منطقه ای کردن کشورها اکنون بالغ بر ۱۹۰ کشور زیرمجموعه المصطفی قرار گرفته است. که در این دوره ی جدید نیازمند نیروهای توانمند و با کیفیت بودیم که انشاءالله حاج آقای کارگر بیش از گذشته خواهند درخشید.
از طرفی دیگر، اهمیت دوره ی زبان فارسی و معارف به عنوان مدخل و درگاه ورودی طلبه های جامعه المصطفی و مکتب اهل بیت ما را بر آن داشت که از یک شخص با تجربه و توانمند بهره مند شویم که بحمدالله به جناب آقای محسنی رسیدیم و جا دارد از ایشان به خاطر قبول زحمت تشکر نمائیم.
ایشان علاوه بر فضایل مدیریتی فراوان دارای فضایل شخصیتی خوبی هستند که امیداوریم با حضور ایشان علاوه بر امتداد راه مدیران گذشته شاهد تحولات خوبی برای رساندن این مجموعه به جایگاه واقعی خودش باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین خالق پور در ادامه مباحثشان چند نکته ی کلیدی در خصوص مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی از جمله به ثبت رساندن این روش آموزشی در داخل المصطفی و همچنین در عرصه ی بین اللمل، مسئله ی صف محوری مجموعه، گروه های علمی و اساتید را بیان نمودند.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای کارگر نیز در پایان ماموریت خودشان در مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی ضمن عرض تبریک به جناب آقای دکتر عباسی و جانشین محترم ایشان به خاطر حسن انتخابشان فرمودند که بسیار خرسند هستم که شخصی برای ریاست این مجموعه انتخاب شدند که از تجربیات ارزشمندی در حوزه زبان فارسی برخوردار هستند.
ایشان فرمودند که اگر کاری در این مدت انجام شده به همت همه ی برادران و همکاران محترم صورت گرفته و اگر هم قصوری اتفاق افتاده به بنده بر می گردد. حاج آقای محسنی هم در این مجموعه غریبه نیستند و در طول این مدت هم در بسیاری از برنامه ها و همایش ها از نظرات و همراهی های ایشان بهره مند گردیده ایم.
در ادامه نیز حجت الاسلام و المسلمین محسنی نیز ضمن عرض خیرمقدم به حاج آقای خالق پور و تشکر از حسن ظن جناب آقای دکتر عباسی به ایشان فرمودند که انشاءالله خداوند توفیق خدمت را به ما ارزانی دهد تا این حرکت فاخری که این مرکز از قبل داشته و آبروی المصطفی و جمهوری اسلامی می باشد را ادامه دهیم. ایشان فرمودند واقعاً المصطفی جایگاهی در دنیا دارد که هیچ جایی در دنیا چنین جایگاهی نخواهد داشت و امید است با توجه به این که مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی عهده دار مأموریت خطیری از مباحث تربیتی و آموزشی می باشد از عنایات ویژه ی نیز برخوردار گردد.
حاج آقای کارگر هم چند تا کار مهم در این مجموعه انجام داده اند که کار را برای ما تسهیل نموده و امیدواریم که در آینده نیز از وجود ایشان بهره مند گردیم و نیز زحماتی که دوستان ما قبل از آن در حوزه های پژوهشی، تربیتی و آموزشی داشته اند برای ما مغتنم است و انشاءالله ما هم ادامه دهنده راه این عزیزان خواهیم بود.
بعد از سخنان حاج آقای محسنی نیز گزارش مختصری از فعالیت های سه ساله دوره ی ریاست حاج آقای کارگر توسط معاون تربیتی مجموعه بیان گردید.
در پایان نیز به پاس قدردانی از زحمات حاج آقای کارگر لوح تقدیری به ایشان اهداء گردید و حکم جناب آقای محسنی نیز توسط حاج آقای خالق پور قرائت گردید.