25
ژوئن

جلسه معاونت پژوهش سال ۹۸ مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی

 

 

اولین جلسه معاونت پژوهش سال ۹۸ مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی با حضور جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای محسنی رئیس مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی در روز چهار شنبه مورخ ۹۸/۳/۲۸ برگزار گردید.

در ابتدای جلسه جناب آقای ناطق معاون پژوهش به معرفی و تقدیر و تشکر از همکاران خود پرداختند و سپس به بیان گزارش اجمالی از فعالیت های این معاونت پرداختند.

جناب آقای ناطق در سخنانشان به مشکلات بحث رتبه بندی هم اشاره نمودند و ادله ای در این خصوص مطرح نمودند.

رئیس مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی نیز ضمن عرض خداقوت و خسته نباشید خدمت همکاران پژوهشی فرمودند که مقوله ی پژوهش در مدرسه المهدی بسیار سوق الجیشی است و اهمیت ویژه ای دارد.

ایشان مواردی نیز در خصوص صف محوری و لزوم تلاش های بیشتر در این زمینه را مطرح نمودند.

مسئله تدوین کتب در مدرسه باید یک مجاری معقولی داشته باشد و پس از مسئله یابی و نیازسنجی به پیش برویم که لازمه ی آن این است که دوستان ما در پژوهش و گروه های علمی یک برنامه ی مدونی را هرماه با یک جدول زمان بندی طراحی نمایند و از تجارب سایر مراکز و صاحب نظران نیز بهره مند گردیم.

ایشان فرمودند اگر دوستان ما دل بدهند و همفکری و برنامه ریزی صحیحی صورت پذیرد و با توجه به استطاعتی که در این مرکز وجود دارد سرعت خوبی به کارها خواهیم داد.

رئیس مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی فرمودند، نوشتن مقاله با یک جهت دهی منطقی برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است ما باید اهرم های تشویقی و تنبیهی خود را علی الخصوص در بین اساتید همکار افزایش دهیم که این امر در مرتبه اول باعث افزایش سطح علمی خود اساتید و سپس پیشرفت مجموعه خواهد شد.