تودیع و معارفه رؤسای مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی

مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی با حضور ریاست محترم جامعه المصطفی(ص) العالمیه، آیت الله اعرافی در تاریخ ۲۹ آذر ۱۳۹۴ برگزار شد.

در این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین کاویانی، رئیس سابق مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین حقیقی، رئیس جدید مرکز، معاونان آموزش، پژوهش، تربیتی و اجرایی و همچنین مسئولان گروه‌های علمی و کارشناسان مسئول مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی و نیز نمایندگان اساتید بخش‌های آموزشی حضور داشتند.

در ابتدا حجت الاسلام والمسلمین کاویانی ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسکری(ع) و همچنین تبریک به مناسبت ایام آغاز ولایت امام زمان(عج)، ضمن عرض خیر مقدم  خدمت ریاست محترم جامعه المصطفی(ص) العالمیه، آرزو کردند که این جلسه باعث خیر و رحمت برای همه باشد.

ایشان پس از معرفی اعضای جلسه، گزارش مختصری از فعالیت‌های انجام شده در این مرکز را بازگو کردند. در ادامه، معاونان و مسئولان گروه علمی فعالیت‌های خود را به اختصار توضیح دادند.

در انتها، آیت الله اعرافی، ریاست محترم جامعه المصطفی ضمن تسلیت و تعزیت ایام شهادت امام حسن عسکری(ع)، آغاز امامت ولی عصر(عج) و موالید مبارکه ماه ربیع و هفته وحدت، هفته پژوهش و هفته وحدت حوزه و دانشگاه را گرامی داشتند.

ایشان در ادامه فرمودند: نهایت امتنان و سپاس خویش را تقدیم یکایک شما اساتید ارجمند، همکاران گرامی و همه دوستان سهیم در این حرکت بزرگ و جنبش نرم افزارانه نشر زبان و معارف اسلامی در جهان، تقدیم می‌دارم و از همه دوستانی که در این جلسه نیستند و آنها هم سهمی در این کاروان و حرکت دارند. تقدیر و تشکر می‌کنم.

باید به طور ویژه از برادر ارجمند و بزرگوارم جناب آقای حسینی کاویانی، تقدیر و تشکر کرد. بنده در طول این سال‌ها، هرگاه خواستم تصمیمی برای جابه‌جایی ایشان بگیرم، وقتی که عشق، علاقه، فضل، توان و روحیه انقلابی ایشان را در کار می‌دیدم، حجتی بین خودم و خدای خویش نمی‌دیدم که ایشان را جابه‌جا کنم و بنده ارادتم به ایشان بیش از ۳۰ سال می‌باشد. ایشان در فقه، اصول، فلسفه، عرفان، زبان، ادبیات واقعاً واجد کمالات بسیار هستند. و همین‌طور در مدیریت که ما به همه اینها افتخار می‌کنیم. و نیز خالصانه و متواضعانه از اساتید و کارکنان و مدیران سپاس‌گزارم و دست همه شما، را می‌بوسم و برای همه آرزوی توفیق دارم.

ایشان در ادامه افزودند که جناب آقای حقیقی جوان و خوش‌فکر هستند و تجربه ستادی و صفی و خارج از کشور دارند و حتماً تجربه و میراث گرانقدر شما را پاس می‌دارند. امروز میراثی که به ما سپرده شده، در قالب انقلاب اسلامی است و ما باید فضای نوی را ایجاد کنیم. در این دوره جدید که محصول همه آن چیزیست که در عصر ائمه(ع) و دوران غیبت و درحوزه‌های علمیه و در عصر انقلاب اسلامی برای آن جانفشانی شده، همه این میراث در دست ماست و المصطفی در این دوره گذار و انتقال و پایه‌ریزی اندیشه و نظامات جدید در عالم یک جایگاه بسیار ممتاز دارد.

از شما و دستان فعال در هرجای المصطفی انتظار می‌رود با این رویکرد و چشم انداز و افق بلند به تاریخ و جهان و انتقال تاریخی که ما در آن قرار داریم نگاه کنید و ما باید حوزه‌ای در طراز انقلاب اسلامی و در جهت ساختن تمدن جدید در عالم باشیم و این نیاز به توشه و توان روحی، فکری، اعتقادی، معنوی و اخلاقی بسیار زیاد و عمیق و همچنین نیاز به آمادگی‌های علمی و دانایی‌های بالا و نهایت دانش فنی در کار دارد. با این نگاه باید خودمان را بسازیم و آماده برای حرکت‌های بزرگ‌تر کنیم.

در پایان حجت الاسلام والمسلمین حقیقی، بیان داشتند که این جلسه با جلسات مشابه آن متفاوت است چرا که این جلسه،‌ جلسه تشکر و تعهد است. به دلیل اینکه زحماتی که عزیزان در سال‌های بسیار زیاد متقبّل شدند و خروجی آن گزارش بسیار زیبا و جامع از سوی مدیریت محترم مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی حاج آقای حسینی کاویانی بود و همچنین همکاران عزیزی که ارائه گزارش کردند و این نشان‌دهنده خدمات بسیار گران‌سنگ و با ارزشی است که برآمده از عمق علاقه برای خدمت به طلاب و برآمده از اعتقادات معنوی است و باید تشکر کرد از خدمات ارزشمند حاج آقای حسینی کاویانی و همه عزیزانی که در این سال‌ها در سختی‌ها و مشکلات همراه ایشان بودند و امروز این خروجی مبارک را شاهد هستیم.

ایشان در ادامه فرمودند: در محضر ریاست محترم و حاج آقای حسینی و همه همکاران ارجمند این تعهد را می‌دهم که واقعاً‌ پاسدار زحمات عزیزان باشیم و بتوانیم در کنار حفظ این زحمات، حرکت‌های تحولی و توسعه‌ای را برای این مرکز مهم و تأثیر گذار رقم بزنیم.

درخواست بنده هم از همه همکاران و اساتید محترم، همکاری مضاعف برای پیشبرد رهنمودهای ریاست محترم المصطفی(ص) می‌باشد.

در پایان، به رسم تشکر و سپاسگزاری از زحمات ارزشمند حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی کاویانی، از طرف مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی لوح تقدیری، توسط ریاست محترم المصطفی(ص) به ایشان تقدیم شد.

ریاست محترم جامعه المصطفی(ص) العالمیه،

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نشان دهید ربات نیستید: *