درس اول : والدین و اجداد پیامبر (ص)

طبق روایت معروف ، خداوند برای هدایت بشر ۱۲۴ هزار پیامبر فرستاد .
اولین آنها حضرت آدم و آخرین آنها حضرت محمد بن عبد الله (ص) بود .
پنج نفر از آنها پیامبران اولوالعزم خوانده می‌شوند و صاحب کتاب می‌باشند . این پیامبران عبارتند از : نوح (ع) ، ابراهیم (ع) ، موسی (ع) ، عیسی (ع) و محمد (ص) ؛ در این درس زندگی درخشان پیامبر اسلام (ص) و خانواده آن حضرت را بررسی می‌کنیم و سپس به مسئله انتظار تولد پیامبر اسلام در میان ادیان دیگر و جریان ازدواج عبدالله ، پدر بزرگوار پیامبر با آمنه ، بانوی پاکدامن آن عصر و دیدگاه ادیان الهی در خصوص زندگی پیامبر (ص) می‌پردازیم .

درس دوم : میلاد پیامبر اکرم (ص)

در درس گذشته با اجداد پیامبر اسلام (ص) و چگونگی ازدواج عبدالله با آمنه آشنا شدید ؛ در این درس به حوادثی که هنگام تولد پیامبر (ص) روی داد ، اولین حامی و سرپرست پیامبر (ص) در ابتدای تولد و نام‌های پیامبر ( ص) و صفات ظاهری ایشان می‌پردازیم .

درس سوم : سرپرستی پیامبر (ص)

در درس گذشته با رویدادهای زمان تولد پیامبر اسلام (ص) آشنا شدید ؛ در این درس با جریان رحلت مادر بزرگوار پیامبر (ص) ، چگونگی توجه عبدالمطلب به محمد (ص) و سرپرستی ابوطالب از محمد (ص) آشنا خواهید شد .

درس چهارم : کاروان تجاری به شام

بعد از آنکه عبدالمطلب از دنیا رفت ، ابوطالب سرپرستی پیامبر را به عهده گرفت ؛ ولی در طول عمر خود حوادث عجیبی از پیامبر مشاهده کرد .
در این درس به ملاقات راهب مسیحی با پیامبر اکرم (ص) در سفر شام می‌پردازیم .

درس پنجم : شخصیت و جایگاه پیامبر (ص) قبل از بعثت

معمولاً کسی که ادعای پیامبری می‌کند باید سابقه درخشانی نزد مردم داشته باشد تا ادعایش قابل پذیرش باشد . در این درس با جایگاه پیامبر نزد مردم مکه قبل از اسلام ، دین پیامبر (ص) قبل از نبوت و نحوه عبادت پیامبر (ص) در کوه حرا آشنا می‌شوید .

درس ششم : آغاز پیامبری و دعوت مخفیانه

بعثت پیامبر از حوادث مهمی بود که در طول تاریخ به وقوع پیوست ، با بعثت پیامبر (ص) خورشید هدایت در جهان تاریک بت پرستی ، جهالت و گمراهی طلوع کرد . در این درس با آغاز بعثت پیامبر (ص) ، دعوت مخفیانه پیامبر (ص) و پناهگاه پیامبر (ص) و مسلمانان آشنا خواهید شد .

صفحه 1 از 612345...قبلی »